PRAVILNIK O TEKMOVANJU
Tekmujem z Lili in Binetom v šolskem letu 2024/25
Splošne določbe
1. člen
Pravilnik o tekmovanju Tekmujem z Lili in Binetom določa: cilje tekmovanja, postopek prijave na tekmovanje, razpis, vodenje tekmovanja in pripravo ter vrednotenje nalog, organizacijo, merila za napredovanje tekmovalcev na državno stopnjo tekmovanja, vrste priznanj in kriterije za njihovo podeljevanje, vlogo učiteljev in mentorjev, razglasitev rezultatov, mentorjev in način financiranja.
2. člen
(1) Tekmovanje Tekmujem z Lili in Binetom je šolsko tekmovanje s področij matematike, slovenščine in spoznavanja okolja, ki ga pripravlja uredništvo gradiv Lili in Bine; namenjeno je učencem prvega, drugega in tretjega razreda osnovne šole. Na voljo sta medpredmetno in matematično tekmovanje.
(2) Organizator tekmovanja je Založba Rokus Klett, d. o. o. (v nadaljevanju organizator).
(3) Cilji tekmovanja so:
-
širjenje znanja in poglabljanje že usvojenih znanj rednega izobraževalnega programa za prvo triado OŠ na področjih matematike, slovenščine in spoznavanja okolja,
-
odkrivanje in spodbujanje splošno nadarjenih učencev,
-
primerjanje znanja učencev na državni ravni,
-
motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področij slovenščine, matematike in spoznavanja okolja,
-
spodbujanje druženja otrok iz različnih šol in okolij.
3. člen
Pravica udeležbe na tekmovanju
Na tekmovanju Tekmujem z Lili in Binetom lahko sodelujejo učenci 1., 2. in 3. razredov slovenskih osnovnih šol skladno s pogoji tega pravilnika in razpisa (v nadaljevanju tekmovalci). Sodelovanje tekmovalcev na tekmovanju je prostovoljno.
4. člen
Ravni tekmovanja in tekmovalne skupine
(1) Tekmovanje poteka na dveh ravneh:
-
na šolski ravni tekmovanja, ki poteka v obliki šolskih tekmovanj po posameznih in ima vlogo kvalifikacij za nastop na državni ravni tekmovanja,
-
na državni ravni tekmovanja, ki poteka v obliki državnega tekmovanja.
(2) Šolska in državna raven tekmovanja potekata v treh tekmovalnih skupinah, določenih glede na razred, ki ga tekmovalec obiskuje (od 1. do 3. razreda osnovne šole). Tekmovalec na obeh ravneh tekmuje v isti tekmovalni skupini.
Prijava na tekmovanje
5. člen
Razpis
(1) Založba v mesecu avgustu javno objavi razpis tekmovanja za tekoče šolsko leto, in sicer na svoji spletni strani na naslovu: https://lilibi.rokus-klett.si/tekmovanje/razpis. Javni razpis z vsemi pripadajočimi obrazci lahko objavijo na svojih spletnih straneh tudi vse zainteresirane šole.
(2) Razpis tekmovanja obsega:
-
čas in kraj izvedbe šolskega in državnega tekmovanja,
-
roke za prijave na šolsko in državno tekmovanje,
-
vsebinski program tekmovanja za posamezne ravni tekmovanja in zahtevnostne stopnje z navedbo ustrezne literature in pripomočkov,
-
navedbo datuma objave rezultatov posameznih tekmovalcev.
6. člen
Prijava na tekmovanje
(1) Za prijavo na tekmovanje je treba najprej določiti in prijaviti mentorje tekmovanja. Za mentorje tekmovanja se lahko prostovoljno prijavijo učitelji 1., 2. in 3. razredov osnovnih šol; za to jim je na voljo spletni obrazec, ki je objavljen v razpisu.
(2) Na posamezni osnovni šoli je lahko največ toliko mentorjev, kolikor je oddelkov.
(3) Učenci, ki se želijo udeležiti tekmovanja, se prijavijo pri mentorju. Tekmovalca k sodelovanju na šolskem tekmovanju prijavi mentor, in sicer s prijavo na razpis organizatorja. Prijave se zbirajo od dne objave razpisa do najkasneje 31. decembra tekočega leta.
(4) Mentor mora pridobiti izrecno pisno privolitev zakonitega zastopnika tekmovalca, da se strinja z udeležbo učenca na tekmovanju, da je seznanjen s Pravilnikom o tekmovanju Tekmujem z Lili in Binetom v šolskem letu 2024/2025 ter da soglaša z uporabo osebnih podatkov učenca za namene izvedbe tekmovanja in javne objave rezultatov (doseženih priznanj). Obrazec, ki ga v ta namen izpolni zakoniti zastopnik udeleženca, je priloga št. 1 k temu pravilniku. Izpolnjene obrazce hrani mentor do konca šolskega leta, v katerem se izvede tekmovanje, oz. do konca tekmovanja, če to presega trajanje šolskega leta. Mentor izpolnjene obrazce predloži organizatorju na njegovo zahtevo.
(5) Zakoniti zastopnik s prijavo udeleženca na tekmovanje jamči, da bo udeleženec dosledno spoštoval določbe tega pravilnika. V ta namen mentor zakonitemu zastopniku predloži ta pravilnik v seznanitev.
(6) Prijava se odda v elektronski in tiskani obliki, in sicer tako, da mentor izpolni in odda elektronski prijavni obrazec iz razpisa tekmovanja, nato pa natisnjeno obliko obrazca pošlje na sedež organizatorja s pripisom »Za tekmovanje Tekmujem z Lili in Binetom«. Tiskanemu prijavnemu obrazcu mentor priloži kupone za prijavo na tekmovanje, ki so natisnjeni na zadnjih straneh gradiv za pripravo na posamezno tekmovanje (8. člen tega pravilnika) in jih mentor zbere od vseh tekmovalcev, ki se prijavljajo na tekmovanje.
(7) Prijava obsega:
-
ime, priimek, razred, ki ga obiskuje, ter vrsto tekmovanja, na katero se prijavlja (medpredmetno, matematično),
-
naziv in sedež šole, ki jo tekmovalec obiskuje,
-
ime in priimek mentorja, e-mail naslov, telefonsko številko,
-
izrezan kupon iz pripadajočih vadnic Znam več – Lili in Bine 1-3 ter Računam z Lili in Binetom 1-3.
(8) Prijave morajo biti oddane v predpisanem roku in na način, določen z razpisom in tem pravilnikom. V nasprotnem primeru prijava ni veljavna. Po izteku roka prijave niso več možne.
(9) Organizator bo ob prejemu prijav mentorjem poslal potrdilo o prejemu prijave. Na osnovi prejetih kuponov organizator vodi evidenco prijavljenih tekmovalcev.
Organizacija in izvedba tekmovanja
7. člen
Mentorji
(1) Mentor ima na šolskem tekmovanju naslednje naloge:
-
zbere prijave tekmovalcev in jih posreduje organizatorju v skladu z določbami tega pravilnika in razpisa,
-
prevzame odgovornost za tekmovalce v času šolskega in državnega tekmovanja,
-
na osnovi prijav tekmovalcev pripravi zadostno število tekmovalnih pol (tekmovalne pole mu priskrbi organizator),
-
organizira tekmovanje,
-
se z ravnateljem šole dogovori za nemoten potek tekmovanja ter poskrbi za fotokopiranje/natis tekmovalnih nalog in njihovo tajnost,
-
je nadzorna oseba v prostoru med reševanjem pisnih nalog,
-
ovrednoti (pregleda in oceni) izdelke tekmovalcev,
-
organizatorju sporoči število doseženih točk po posameznih nalogah ali evidentira odsotne tekmovalce na z razpisom določen način,
-
pošlje izdelke nekaterih tekmovalcev komisiji, skladno z določbami 20. člena tega pravilnika,
-
določi vrstni red tekmovalcev po uspehu in ga sporoči organizatorju,
-
arhivira tekmovalno dokumentacijo,
-
poskrbi za prevoz tekmovalcev, ki se uvrstijo na državno tekmovanje.
(2) Sodelovanje mentorjev se lahko upošteva pri napredovanju v skladu s Pravilnikom o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive in Pravilnikom o napredovanju zaposlenih v vrtcih in šolah v plačilne razrede.
(3) Organizator za mentorje po potrebi izvede spletno predavanje za predstavitev poteka tekmovanja in natančnih postopkov prijave ter izvedbe tekmovanja.
8. člen
Komisija
Komisijo sestavljajo koordinator tekmovanja, urednika in avtorska ekipa in šteje pet članov. Komisijo v začetku šolskega leta določi organizator tekmovanja.
9. člen
Priprave na tekmovanje
(1) Šolsko tekmovanje in priprave nanj na posamezni šoli izvedejo mentorji tekmovanja Tekmujem z Lili in Binetom na posameznih šolah.
(2) Gradivo za pripravo na medpredmetno šolsko tekmovanje so vadnice z dodatnimi vajami:
-
za prvošolce: Znam več – Lili in Bine 1,
-
za drugošolce: Znam več – Lili in Bine 2,
-
za tretješolce: Znam več – Lili in Bine 3.
(3) Gradivo za pripravo na matematično šolsko tekmovanje so vadnice z dodatnimi vajami:
-
za prvošolce: Računam z Lili in Binetom 1,
-
za drugošolce: Računam z Lili in Binetom 2,
-
za tretješolce: Računam z Lili in Binetom 3.
(4) Gradivo za priprave na državni nivo matematičnega in medpredmetnega tekmovanja so tekmovalne pole preteklih let, ki so dostopne na spletni strani tekmovanja.
10. člen
Naloge
(1) Tekmovalne naloge ter rešitve nalog s točkovnikom za šolsko in državno tekmovanje pripravijo člani komisije.
(2) Tekmovalne naloge morajo biti recenzirane. Recenzijo nalog lahko opravijo člani komisije, ki niso sodelovali pri pripravi nalog.
(3) Tekmovalne naloge z rešitvami so avtorsko delo. Materialne pravice za naloge z rešitvami pripadajo Založbi Rokus Klett, moralne pravice pa avtorjem.
(4) Komisija je na obeh ravneh tekmovanja odgovorna za tajnost nalog in rešitev do začetka reševanja nalog.
Tekmovalni red
11. člen
Način tekmovanja
(1) Na vseh ravneh tekmovanja tekmovalci rešujejo naloge v pisni obliki. Zaželjeno je, da so rešitve in postopki reševanja rešeni z nalivnim peresom ali kemičnim svinčnikom, če navodila naloge ne zahtevajo drugače. Napake je potrebno prečrtati. Nejasnih rešitev se ne upošteva.
(2) Tekmovalci rešujejo naloge samostojno.
12. člen
Trajanje tekmovanja
Reševanje nalog na šolskem in državnem tekmovanju traja 45 min oz. eno šolsko uro, če ni v navodilih na tekmovalni poli določeno drugače.
13. člen
Razporeditev v prostoru
(1) Na šolskem tekmovanju morajo tekmovalci sedeti tako, da nihče nima za svojega soseda na nobeni strani (levo, desno, spredaj, zadaj) tekmovalca, ki rešuje naloge iste skupine oziroma letnika. Če sta soseda tekmovalca, ki rešujeta naloge iste skupine oziroma letnika, mora biti razmik med središčema stolov, na katerih sedita, najmanj 1,5 m. V razredu mora biti prisoten vsaj en mentor (nadzorna oseba). Nadzorna oseba mora imeti nemoten dostop do vsakega tekmovalca.
(2) Na državnem tekmovanju mora imeti vsak tekmovalec svojo mizo. Če so mize dvosedežne, sedijo vsi na isti strani klopi.
14. člen
Nadzorne osebe
(1) Potek reševanja tekmovalnih nalog na obeh ravneh tekmovanja nadzoruje vsaj po ena nadzorna oseba v vsakem prostoru. Nadzorna oseba preveri, ali so navzoči vsi tekmovalci in ali sedijo v predpisanem sedežnem redu, nato pa tekmovalcem razdeli tekmovalne liste.
(2) V primeru očitnega prepisovanja ali kršitve določil tega pravilnika (uporaba nedovoljenih sredstev, motenje sotekmovalcev) se tekmovalcu odvzame tekmovalni list, tekmovalca pa odstrani iz prostora, kjer poteka tekmovanje. Sklep se vpiše v zapisnik tekmovanja, kjer se navede razlog za izključitev. S tem je tekmovalec izključen iz nadaljnjega tekmovanja, odločitev o izključitvi pa je dokončna.
(3) Nadzorna oseba bere navodila, ne sme pa podajati dodatnih razlag. Navodilo lahko ponovi.
15. člen
Dovoljeni pripomočki
(1) Na tekmovanjih tekmovalci uporabljajo svoj pisalni in risalni pribor (svinčnik, nalivno pero in/ali kemični svinčnik, barvice, radirko, brisalec nalivnega peresa in šablono). Uporaba belila (edigsa) ni dovoljena. V prostor, kjer rešujejo tekmovalne naloge, ni dovoljeno prinašati nikakršnih elektronskih, komunikacijskih ali drugih naprav (računalnikov, radio aparatov, prenosnih telefonov ...), razen naprav, ki so odobrene za prilagoditev učencu s posebnimi potrebami.
(2) Papir za reševanje nalog dobijo tekmovalci na tekmovanju.
16. člen
Šifriranje izdelkov
(1) Na šolskem tekmovanju šifriranje izdelkov ni obvezno. Tekmovalci na izdelek napišejo svoje ime, priimek in razred.
(2) Na državnem tekmovanju je obvezno šifriranje izdelkov. Komisija je odgovorna za anonimnost rezultatov vseh tekmovalcev do objave uradnih rezultatov tekmovanja na posamezni ravni tekmovanja.
Šolsko tekmovanje
17. člen
Udeleženci šolskega tekmovanja
Šolskega tekmovanja se lahko udeležijo učenci od 1. do 3. razreda osnovne šole, ki jih je mentor prijavil na tekmovanje v skladu z določbami tega pravilnika in razpisa.
18. člen
Kraj in čas tekmovanja
Šolsko tekmovanje se izvede v prostorih, ki jih določi mentor tekmovanja. Datum in čas tekmovanja je določen z razpisom. Šolsko tekmovanje se tako izvaja sočasno po vseh šolah v Sloveniji.
19. člen
Čas za vrednotenje izdelkov
Mentorji šolskega tekmovanja izdelke ovrednotijo po priloženem točkovniku, ki ga prejmejo skupaj s tekmovalnimi polami, in organizatorju sporočijo število doseženih točk posameznega tekmovalca najkasneje v 3 delovnih dneh po izvedenem tekmovanju.
20. člen
Pregled izdelkov šolskega tekmovanja
(1) Organizator po elektronski pošti pozove mentorje, da pošljejo komisiji v pregled izdelke tistih učencev, ki bi se uvrstili na državno tekmovanje po številu doseženih točk, kot so jih sporočili mentorji na podlagi 19. člena tega pravilnika. Mentorji izdelke posredujejo v roku 5 delovnih dni od datuma pošiljanja navedenega poziva na naslov, naveden v pozivu. Izdelki, ki jih mentor ne pošlje pravočasno, se ne upoštevajo, učenci, ki so te izdelke ustvarili, pa se ne uvrstijo na državno tekmovanje. Dokazno breme, da so bili izdelki pravočasno poslani, nosi mentor. Pravočasno poslani so izdelki, ki se pošljejo najkasneje 5. delovni dan od datuma pošiljanja zgoraj navedenega poziva, kot dokaz pa se upošteva potrdilo o oddani priporočeni pošiljki.
(2) Komisija pole iz prejšnjega odstavka pregleda v roku 5 delovnih dni od datuma prejema.
(3) Komisija lahko po potrebi ponovno pregleda tudi izdelke nekaterih drugih tekmovalcev na šolskem tekmovanju.
(4) Če komisija ugotovi, da bi učenec moral prejeti manj točk, kot je ocenil mentor, in se zato učenec ne bi smel uvrstiti na državno tekmovanje, o tem obvesti mentorja, učenca pa ne uvrsti na državno tekmovanje. V tem primeru lahko mentor zahteva vpogled v popravke komisije v roku 3 dni od prejema obvestila ter nato v roku 3 dni od vpogleda poda obrazložen ugovor zoper mnenje komisije. Komisija o ugovoru mentorja odloči v roku 3 dni od njegovega prejema. Odločitev komisije o ugovoru mentorja je dokončna. Zahtevo za vpogled in ugovor mentor pošlje po elektronski pošti na naslov: tekmovanje@lilibi.si.
(5) Če člani komisije ugotovijo, da se mentor šolskega tekmovanja ni držal tega pravilnika oziroma navodil o izvedbi tekmovanja, lahko odločijo, da učencev s te šole ne upoštevajo pri izboru udeležencev za državno tekmovanje.
(6) Rezultate in tekmovalne pole učencev, ki so sodelovali na šolskem tekmovanju, hranijo mentorji do konca šolskega leta, v katerem poteka tekmovanje, in jih ne posredujejo organizatorju tekmovanja.
21. člen
Objava uradnih rezultatov šolskega tekmovanja in mesto objave
(1) Uradne rezultate s šolskega tekmovanja učencev, ki se uvrstijo na državno tekmovanje, objavi organizator najkasneje v roku 21 dni po izvedbi tekmovanja na šolski ravni. Objava vsebuje naslednje podatke: ime in priimek tekmovalca, ime in priimek mentorja, tekmovalno skupino, naziv šole in kraj.
(2) Tekmovalci, ki se uvrstijo na državno tekmovanje skladno s pogoji iz 22. člena tega pravilnika, prejmejo bronasto priznanje.
Državno tekmovanje
22. člen
Udeleženci državnega tekmovanja
(1) Državnega tekmovanja se lahko udeležijo učenci 1., 2. in 3. razredov glede na rezultate šolske ravni tekmovanja. Za udeležbo na medpredmetnem državnem tekmovanju mora tekmovalec na šolski ravni doseči najmanj 90 % točk, za udeležbo na matematičnem državnem tekmovanju pa najmanj 93 % točk. Meja za uvrstitev na državno tekmovanje se lahko ustrezno prilagodi glede na potrebe za izpolnjevanje 2. in 3. odstavka tega člena.
(2) Na državno tekmovanje se uvrsti največ 50 tekmovalcev v vsaki tekmovalni skupini, ki so dosegli najboljši rezultat v državi.
(3) Na državnem tekmovanju lahko sodeluje največ 300 tekmovalcev v vseh šestih tekmovalnih skupinah skupaj.
23. člen
Kraj in čas tekmovanja
Državno tekmovanje se izvede na lokaciji, ki jo izbere organizator državnega tekmovanja. Lokacija in datum ter čas vsakoletnega državnega tekmovanja so določeni v razpisu. Organizator ni zadolžen za organizacijo prevoza tekmovalcev na državno tekmovanje, prav tako ne krije stroškov prevoza na lokacijo tekmovanja za tekmovalce.
24. člen
Obveznosti organizatorja na državnem tekmovanju
Organizator ima poleg ostalih nalog iz tega pravilnika tudi naslednje naloge:
-
organizira in izvede državno tekmovanje (zagotovi izvajanje nadzora),
-
zagotovi ocenjevalce in organizira vrednotenje izdelkov,
-
preveri pravilnost vrednotenja izdelkov v roku 5 delovnih dni od prejema podatkov od ocenjevalcev,
-
po preverjanju rezultatov iz prejšnje točke določi vrstni red tekmovalcev po uspehu in ga razglasi,
-
določi prejemnike srebrnih in zlatih priznanj ter nagrad v skladu s 25. členom tega pravilnika,
-
poskrbi za nagrade tekmovalcem,
-
zagotovi število tekmovalnih pol na osnovi števila prijavljenih na državno tekmovanje,
-
poskrbi za vpis tekmovalcev in objavo rezultatov,
-
poskrbi za arhiviranje tekmovalne dokumentacije.
25. člen
Kriteriji za podeljevanje priznanj in nagrad na državnem tekmovanju
(1) Tekmovalec medpredmetnega tekmovanja lahko prejme:
-
bronasto priznanje, če je na šolskem tekmovanju dosegel vsaj 90 % možnih točk in je sodeloval na državnem tekmovanju, kjer ni osvojil srebrnega ali zlatega priznanja,
-
srebrno priznanje, če je na državnem tekmovanju dosegel vsaj 80 % možnih točk in
ni osvojil zlatega priznanja, in
-
zlato priznanje, če je na državnem tekmovanju dosegel najmanj 93 % točk.
(2) Tekmovalec matematičnega tekmovanja lahko prejme:
-
bronasto priznanje, če je na šolskem tekmovanju dosegel vsaj 93 % možnih točk in je sodeloval na državnem tekmovanju, kjer ni osvojil srebrnega ali zlatega priznanja,
-
srebrno priznanje, če je na državnem tekmovanju dosegel vsaj 80 % možnih točk in ni osvojil zlatega priznanja, in
-
zlato priznanje, če je na državnem tekmovanju dosegel najmanj 93 % točk.
(3) Kriteriji iz prvega in drugega odstavka tega člena se prilagodijo v primeru, če bi ob upoštevanju navedenih kriterijev srebrno oz. zlato priznanje prejelo preveč ali premalo tekmovalcev, in sicer tako, da srebrno priznanje prejme najmanj 15 % in največ 40 % sodelujočih tekmovalcev ter zlato priznanje najmanj 7 % in največ 20 % sodelujočih tekmovalcev.
(4) Na državnem tekmovanju se v vsaki tekmovalni skupini podeli prva nagrada za prvo mesto za najvišje število doseženih točk, druga nagrada za drugo mesto za drugo najvišje število doseženih točk in tretja nagrada za tretje mesto za tretje najvišje število doseženih točk. Če si tekmovalci zaradi enakega števila doseženih točk delijo mesto, ki mu pripada nagrada, prejmejo vsi enako nagrado.
26. člen
Razglasitev neuradnih rezultatov in možnost ugovora
(1) Neuradni rezultati državnega tekmovanja in naloge ter rešitve nalog se objavijo najkasneje 5 delovnih dni po izvedbi tekmovanja. Objava vsebuje naslednje podatke: šifra tekmovalca, doseženo mesto tekmovalca, tekmovalno skupino, naziv šole in kraj, doseženo priznanje ali nagrado.
(2) Če mentor posameznega tekmovalca meni, da bi moral tekmovalec na državnem tekmovanju dejansko doseči višji rezultat, lahko v roku 3 dni od objave neuradnih rezultatov državnega tekmovanja zahteva vpogled v tekmovalno polo tega tekmovalca. Organizator mu v roku 2 dni pošlje elektronsko kopijo tekmovalne pole. Mentor lahko nato v roku 3 dni od prejema elektronske kopije tekmovalne pole poda obrazložen ugovor zoper mnenje komisije. Ugovor mora vsebovati šifro tekmovalca in utemeljitev. Vložen mora biti v pisni obliki in se pošlje po elektronski pošti na naslov: tekmovanje@lilibi.si.
(3) Državna tekmovalna komisija odloči o ugovoru iz prejšnjega odstavka ter s svojo odločitvijo seznani mentorja v roku 3 dni od njegovega prejema. Po navedenem postopku odločanja o ugovoru se glede na ugotovitve državne tekmovalne komisije število doseženih točk na državnem tekmovanju za posameznega tekmovalca lahko zviša, zniža ali ostane isto. Odločitev državne tekmovalne komisije o ugovoru je dokončna.
27. člen
Objava uradnih rezultatov državnega tekmovanja in mesto objave
Rezultate z državnega tekmovanja učencev, ki prejmejo zlato, srebrno in bronasto priznanje, objavi organizator najkasneje 21 dni po zaključku državnega tekmovanja. Objava vsebuje naslednje podatke: šifra tekmovalca, doseženo mesto tekmovalca, tekmovalno skupino, naziv šole in kraj, doseženo priznanje ali nagrado.
Priznanja in nagrade
28. člen
Vrste priznanj, potrdil in nagrad
(1) Priznanja so bronasta, srebrna in zlata. Bronasto priznanje prejmejo tekmovalci šolskega tekmovanja pod pogoji iz drugega odstavka 21., 22. in 25. člena tega pravilnika. Srebrno in zlato priznanje prejmejo tekmovalci državnega tekmovanja pod pogoji iz 25. člena tega pravilnika.
(2) Mentorji prejmejo potrdilo o strokovnem sodelovanju, ki ga izda organizator do konca tekočega šolskega leta. Na potrdilih so zapisani podatki: ime in priimek mentorja, naziv šole, število in vrsta mentorstev ter število in vrsta priznanj tekmovalcev.
(3) Nagrade prejmejo tekmovalci državnega tekmovanja pod pogoji iz 25. člena tega pravilnika.
29. člen
Priprava priznanj, nagrad in potrdil o strokovnem sodelovanju
(1) Vsa priznanja, nagrade in potrdila o strokovnem sodelovanju pripravi in izda organizator ter podpiše zakonita zastopnica organizatorja.
(2) Organizator lahko najkasneje 30 dni pred tekmovanjem odloči, da so potrdila o strokovnem sodelovanju mentorjev na voljo le v elektronski obliki kot digitalno podpisani dokumenti, tiskovine pa so na voljo le ob plačilu.
(3) Potrdila o strokovnem sodelovanju na tekmovanju Tekmujem z Lili in Binetom ter morebitna priznanja in nagrade za tekmovalce se mentorjem tekmovanja pošljejo po končanem tekmovanju najkasneje do konca tekočega šolskega leta. O načinu podelitve priznanj in nagrad tekmovalcem odloči mentor.
30. člen
Financiranje
(1) Organizator krije stroške tekmovanja za pripravo, tisk in pošiljanje pol za šolsko in državno tekmovanje, razpise, vabila, priznanja in nagrade, pripravo in vodenje evidence tekmovalcev, stroške najema prostora za izvedbo državnega tekmovanja. Organizator ne krije stroškov prevoza na lokacijo tekmovanja za tekmovalce.
(2) Tekmovalci ne plačujejo prijavnine na nobeni ravni tekmovanja.
31. člen
Kršitve pravilnika
(1) Če član komisije krši pravila tega pravilnika, se ga izključi iz komisije.
(2) Če mentor navaja napačne podatke, ki vplivajo na rezultate tekmovalcev, se njega in tekmovalce, ki jih je prijavil, izloči iz tekmovanja. Odločitev o izključitvi sprejme državna tekmovalna komisija.
(3) Če tekmovalci kršijo določila tega pravilnika, jih lahko člani komisije izločijo iz tekmovanja. Kršitev in odločitev se evidentira v zapisniku in se o tem obvesti mentorja. Tekmovalnih pol se ne ovrednoti, shrani pa se jih v skladu z določbami tega pravilnika.
32. člen
Višja sila
Če zaradi višje sile, kot je opredeljena v določbah veljavne zakonodaje, organizator ne more izvesti tekmovanja, kot je določeno v tem pravilniku in v razpisu, si organizator pridržuje pravico, da tekmovanje izvede na podlagi vsakokratnih pisnih pravil, ki jih sprejme za izvedbo tekmovanja. Ta pravila se objavijo na spletnih straneh organizatorja.
Končne določbe
33. člen
(1) Predloge za spremembe ali dopolnitve tega pravilnika lahko podajo predstavniki Založbe Rokus Klett, uredništva gradiv Lili in Bine ali organizacijskega odbora.
(2) Vse spremembe ali dopolnitve pravilnika morajo biti v pisni obliki in na ustrezen način javno objavljene.
(3) Pravilnik prične veljati z datumom podpisa zakonitega zastopnika organizatorja.
Ljubljana, 26. 8. 2024
Založba Rokus Klett, d. o. o.
Maruša Dejak, direktorica
Obrazca
Izjava o zbranih soglasjih in osebnih podatkih sodelujočih oseb